Marka Donum Naturea powstała w 2011 r., na bazie doświadczeń z branży farmaceutycznej i kosmetycznej oraz zebranych informacji dotyczących potrzeb ludzkich w dziedzinie suplementacji.

Image Alt

Blog

ŻEL ANTYBAKTERYJNY NAJLEPSZY

Trwająca właśnie epidemia koronawirusa COVID-19  udowadnia nam każdego dnia jak ogromne znaczenie w obronie przed ryzykiem zarażenia ma skuteczne mycie rąk.

Skuteczne, czyli doprowadzające do mechanicznego usunięcia  z dłoni  wirusów i bakterii po to aby nie zostały przeniesione do ust, oczu i nosa. 

Wykazano, że koronawirus  udaje się usunąć z powierzchni rąk za pomocą wody z mydłem przy zastosowaniu odpowiedniej techniki mycia. Powinna trwać minimum 30 sekund i wymaga szczególnej dokładności. Nie wolno pominąć przestrzeni między palcami, grzbietów palców i okolic kciuków. Po skończonym myciu należy dokładnie osuszyć dłonie.

Dłonie powinniśmy myć po każdej sytuacji potencjalnego zetknięcia ich powierzchi z wirusem, czyli po powrocie z miejsc poza domem gdzie dotykaliśmy klamek, przycisków, poręczy itd.

Nie zawsze w takich sytuacjach mamy dostęp do wody z mydłem.

Dlatego warto zabezpieczyć się w żel antybakteryjny, który pozwala oczyścić dłonie “na sucho”, bez konieczności użycia wody. Nakładamy go i rozprowadzamy po powierzchni dłoni po każdym ich kontakcie z potencjalnie zanieczyszczoną powierzchnią. Żele antybakteryjne z odpowiednim stężeniem alkoholu (między 60 a 80 %) działają zarówno na bakterie jak i wirusy. Ich skuteczność jest oceniana na 99%.